Esoterická tantrajóga

Nový ročník otevíráme v září 2024

Těšíme se na Vás na bezplatné úvodní lekci

Rezervujte si místo už teď

Autentická duchovní cesta pro současný svět

Tantra je mnohem víc, než jen způsob, jak prohloubit intimitu nebo uzdravit svoji sexualitu.

Tantra je duchovní cesta založená na přímém mystickém prožívání života v jeho celistvosti. Používá tělo, smysly, emoce, mysl a ducha k objevení božské jiskry uvnitř nás.

Kurz esoterické tantrajógy systematicky odhaluje prastará tajemství vysoce účinného a posvátného učení tantry. Díky tomu, že je kurz uzpůsoben našemu modernímu životnímu stylu a podpořen současnou vědou, zpřístupňuje bohaté znalosti a metody tantry skutečně každému, koho to k nim volá.

cca 90 min praxe (hathajóga, meditace a další) + 40-60 min teorie každý týden

osobní přístup a vedení zkušenými lektory s certifikací a min. 8letou osobní praxí

tištěné materiály zdarma ke každé lekci prvního ročníku (aktuálně běží už 13. ročník)

Na kurzu tantry poznáte jak…

lépe rozumět sami sobě a své podstatě

Postupně porozumíte své struktuře z energetického, emočního, mentálního i duchovního hlediska.

být v každé činnosti uvolnění

Zjistíte, že koncentraci a relaxaci můžete spojit v jedno a neztrácet tak energii a výrazně omezit vliv stresu.

vidět věci jasně a z nadhledu

Pečlivým tréninkem zklidníte a pročistíte svou mysl, což vám umožní vnést do všech situací více porozumění.

zažívat obrovskou radost a naplnění

Naučíte se udržovat bdělou pozornost a odpoutanost a začnete v sobě probouzet extatické štěstí.

se otevřít lásce v její plné intenzitě

Začnete vnímat rozdíl mezi vlivem ega a hlasem srdce a srdce se stane vaším spolehlivým kompasem.

se cítit ve své roli přirozeně

Rozdíly mezi mužem a ženou začnete vidět jako cenný poklad, který vás vede k vnitřní rovnováze a pocitu úplnosti.

prožívat vztah, kde štěstí neuvadá

Pochopíte, že vztah je uměním dvou lidí násobit své štěstí a že druhý je láskyplné zrcadlo, které vám pomáhá růst.

být fascinovaní celým stvořením

Získáte pohled na svět jako na dokonale koherentní systém, jehož krása i struktura vás bude neustále přivádět v úžas.

Řekli o kurzu

Díky kurzu dostávám příležitosti ještě hlouběji poznávat sama sebe, ověřovat si své postoje a přehodnocovat je, bořit nepotřebné vzorce a objevovat doposud neznámé kvality.

Kateřina, 6. ročník, Praha

Učební texty, které na kurzech dostáváme, překonávají všechna očekávání. S tak hlubokým přístupem k hathajóze a esoterické tantrajóze se v dnešní době povrchností a úletů asi hned tak nesetkáme.

Čestmír, 13. ročník, Praha

Mít možnost do hloubky poznávat rozdíl mezi sexuální energií, která nás nutí jednat instinktivně, a vytříbenou čistou erotickou energií, která nás naopak pozvedá vzhůru, je obrovským zjevením a štěstím.

Anna, 9. ročník, Brno

Co vás na kurzu tantrajógy čeká?

… vše pro to, abyste mohli rozvinout celý svůj potenciál a prožívat trvalé štěstí.

Bude to intimní?

Důležitou součástí tantry je práce se sexuální energií. Tantra v této síle vidí výjimečně cenný a silný zdroj, který pro náš vývoj může být při správném nasměrování doslova raketovým pohonem.

Na kurzu esoterické tantrajógy nicméně oblečení neodkládáme. Ústně a písemně je zde předáváno mnoho informací, cvičení i technik, výuka ale žádné sexuální praktiky nezahrnuje.

Sexuální energie je sice nejsilnější, ale zdaleka ne jedinou silou, kterou nás tantra učí kultivovat. S tantrou získáváme milující postoj k úplně celému životu. Pro její praxi proto není nikdy podmínkou být v partnerském vztahu. Spíše bychom se měli držet perspektivy, že náš vlastní posun k lepšímu, otevřenost a ochota učit se jsou pro naplňující tantrický vztah dobrým základem. Jako úplně první krok každému postačí kapka zvědavosti a touhy poznávat tajemství sebe sama a všeho, co existuje.

Nový ročník otevíráme v září 2024

Těšíme se na Vás na bezplatné úvodní lekci

Nejbližší možnost připojit se do kurzu esoterické tantrajógy bude v září 2024, kdy otevřeme nový ročník.
Zahájíme ho úvodní lekcí, na které se s tantrajógou budete moci bezplatně seznámit.

Rezervujte si místo už teď

Praxe a teorie

Každá lekce zahrnuje praktickou a teoretickou část. Jedno bez druhého se neobejde. Naším záměrem není teoretizovat nad tradičními texty, ale ověřovat je svou vlastní zkušeností a naplno je uplatňovat v životě. Zároveň se ale ani bezhlavě nevrháme do prožitků bez dostatku znalostí a hlubšího porozumění tomu, co právě zažíváme.

Všechno, co se budete učit, ať už v praxi nebo v teorii, budete umět sami používat i mimo lekce – doma, v práci, ve vztazích, kdekoli a kdykoli. Poznáte, že tantra je praktická cesta pro každodenní život.

Náplň prvního ročníku

 • ásany (pozice hathajógy)
 • krijájóga (očistné techniky)
 • tvořivá vizualizace
 • smysly jako brána k přítomnému okamžiku
 • ukotvení vědomí v srdci
 • jantry (obrazce rezonující se základními energiemi)
 • mantry (slabiky používané v meditaci)
 • lajajóga (účinná metoda meditace využívající mantry)
 • mudry (fyzické či vnitřní gesta podporující určité kvality)
 • věnování (metoda umožňující nehromadit karmu)
 • zákon okultního dávání (subtilní mechanismus odpoutanosti)

Ceník

Plná cena

1300 Kč

1 měsíc

Snížená cena*

1100 Kč

1 měsíc

Plná cena

3600 Kč

3 měsíce

Snížená cena*

3000 Kč

3 měsíce

Lektoři

Veronika

lektorka Brno

Co Ti na učení jógy dělá největší radost?

„V podstatě se raduju z každé maličkosti, která vede k nějakému hlubšímu pochopení, uvědomění, transformaci daného člověka (a také mojí). Například to, že postupně vytváříme na kurzu přátelskou a harmonickou skupinu, ve které se podporujeme… když se někomu po určité době snažení konečně podaří nějaká ásana a vnímá její účinky… Také když vidím úlevu a radost člověka, který si něco uvědomil, dokázal odpustit, když někdo s odvahou vytrvá a úspěšně projde obdobím životních zkoušek. Nebo když někdo konečně přijme ve svém životě nějakou skutečnost o sobě a svém životě, kterou dlouho odmítal a stává se šťastnější a svobodnější bytostí… když vidím, že se společně vyvíjíme a osvobozujeme, stáváme se moudřejšími. Je toho hodně, co mi přináší radost.“

Hana

lektorka Brno

Co tě přivedlo na kurz tantrajógy?

„Ocitla jsem se v životě v bodě, kdy jsem z vnějšího pohledu měla téměř vše: harmonický vztah, skvělé přátele, dobrou práci a materiální zabezpečení, dokonce i vysněné dítě. V mém srdci se však více a více ozýval hlas říkající: To přece nemůže být vše! Vnímala jsem, že mi stále něco k dokonalému naplnění chybí a velmi jsem toužila poznat, co je to, to Ono. Začala jsem intenzivně hledat novou cestu. Cestu, která mě přivedla na kurzy jógy a tantrajógy Duchovní školy Rezonance. Okamžitě jsem věděla, že jsem na správném místě a že mám správný směr. S nadšením jsem začala nabité vědomosti a metody dávat do praxe, což vedlo ke stavu vnitřního klidu, spokojenosti, naděje. V duchovní škole Rezonance jsem našla nejen jedinečné duchovní vedení, ale také spoustu skvělých přátel, kteří jsou nyní mými nejbližšími lidmi. A jestli jsem našla ONO vytoužené štěstí? Zatím jsem se duchovně neosvobodila, ale moje touha po duchovní dokonalosti se nijak nezmenšila, naopak roste čím dál více, což mi dělá velkou radost a naplňuje vírou, že naplnění je zde přítomné a možné pro nás všechny.“

Ondřej

lektor Brno

Kristýna

lektorka Praha

Veronika

lektorka Praha

O kurzu

Tantra je vědou o osobním vývoji, která nás staví před základní otázky o člověku, životě a vesmíru. Její univerzálnost a aktuálnost dokládá mimo jiné skutečnost, že velké množství principů v tantře uplatňovaných je podepřeno současnou vědou a výzkumem. Autoři kurzu esoterické tantrajógy Advaitananda a Adina Stoianovi, pod vedením jejich učitele jógy Gregoriana Bivolaru, zprostředkovávají toto starověké učení v jeho autentické podobě, současně ale způsobem, který je pro moderního člověka přístupný.

Vzpomínáte si na mrazivé vzrušení, které se ve vás probudilo, když jste se poprvé zamilovali, když jste poprvé pomysleli na zajímavé cizokrajné místo, které byste chtěli navštívit, nebo když jste si při studiu zvolili předmět, který vás opravdu fascinoval? Jako byste v tomto prvním momentu, který možná i s časem odezněl, zahlédli něco jedinečného, něco, co manželství, cestování ani studium nedokážou zcela naplnit. Co je tím, po čem toužíme a žádné pozemské potěšení to nemůže naplnit? Existuje nějaký způsob, jak uchovávat a dokonce zesilovat plamen vášně a mít z něj spojence na cestě našeho duchovního vývoje?

Advaitananda Stoian

Sedm věcí, které jste o tantrajóze nevěděli

Přečtěte si syntézu základních principů tantrajógy od Advaitanandy Stoiana.

S jistotou můžeme říci, že tantrajóga je pro naši současnou dobu, kdy jsou duchovní hodnoty často nahrazovány nevědomostí a veskrze materialistickou orientací, jeden z nejvhodnějších duchovních přístupů.

O nás

Jsme duchovní komunitou, která přibližuje autentickou duchovní nauku.

Společně objevujeme hloubku své duše a s neustálou fascinací obdivujeme celý svět jako dokonalou hru… Vyvíjíme se, rosteme, ale především se učíme milovat život a jeho nejvyšší realitu.

Duchovní škola Rezonance působí v Česku od roku 2001 a je nezávislým členem Mezinárodní federace jógy a meditace Atman.

Ideově vycházíme z učení Gregoriana Bivolaru, který vyučuje jógu od roku 1971, je autorem více než 200 knih a nespočtu článků a přednášek a jeho učení inspirovalo již desítky tisíc lidí v objevování duchovního rozměru života i celé existence.

Často kladené otázky

Co si mám na lekci vzít s sebou?

Přineste si volné oblečení, uzavíratelnou láhev s vodou a podložku (deku, jógamatku). V centrech je i možné si podložku na cvičení zapůjčit. Hodit se vám může i zápisník a tužka na poznámky.

Budu mít k dispozici šatnu?

Ano, v centrech se nacházejí šatny.

Jak dlouho před lekcí bych neměl(a) jíst?

Větší jídlo je vhodné jíst nejpozději 2 hodiny před kurzem, pokud by vás ale přece dohnal hlad, můžete si půl hodiny před cvičením dát něco malého, např. kousek ovoce.

Je kurz vhodný pro začátečníky?

Ano, abyste mohli začít chodit do našeho kurzu, nepotřebujete žádné předběžné znalosti ani zkušenosti. Do cvičení i všech technik se můžete zapojit v plném rozsahu, vždy ale s ohledem na váš zdravotní stav (některé ásany mají kontraindikace).

Mám zdravotní problém, můžu i přesto na tantrajógu chodit?

Samozřejmě můžete, ale je nezbytné poradit se nejdříve s vaším lékařem. Pokud jsou pro vás některé pozice hathajógy výslovně nevhodné, je třeba o nich vědět a vůbec je neprovádět. V takovém případě je dobré informovat o omezení vašeho lektora.

Jsou součástí kurzu nějaké sexuální praktiky?

Ne. Tantra sice pracuje mimo jiné i se sexuální energií, výuka ale žádné sexuální praktiky nezahrnuje. Nejedná se o kurz, kde by se odkládalo oblečení.

Nový ročník otevíráme v září 2024

Těšíme se na Vás na bezplatné úvodní lekci

Nejbližší možnost připojit se do kurzu esoterické tantrajógy bude v září 2024, kdy otevřeme nový ročník.
Zahájíme ho úvodní lekcí, na které se s tantrajógou budete moci bezplatně seznámit.

Rezervujte si místo už teď

Duchovní škola Rezonance

Jsme nezávislým, nevýdělečným a nepolitickým spolkem, který není součástí žádné náboženské či politické skupiny. Veškeré naše aktivity jsou zcela založeny na dobrovolné práci studentů a lektorů na základě principů karmajógy.

www.jogin.cz